27 Ekim 2011 Perşembe

GECE NÖBETİ
-
TESS GERRITSEN
Çeviri:Selim YENİÇERİ
Mart Yayıncılık
2011 Basım-471 Sayfa


Tess Gerritsen'i çok beğenerek okurum, her zaman...Özellikle Çırak'la başlayan serinin hastasıyım.Ruh Kolleksiyoncusu, bir yazar için mükemmel kitap varsa , kadının mükemmelleri zorladığının kanıtıdır.Bu kitabını da beğendim ancak Ruh Kolleksiyoncusu o kadar güzeldi ki bu biraz yavan geldi .Sanki.Yani.
Bir de Dejawu 'nun tavsiyem üzerine alıp okuduğu Cerrah'ı beğenmemiş olması acaba mı dedirtmiş olabilir.Acaba ben mi abartıyorum kitaplarını...Yok yok kadın süper yazıyor ve benim gerilim romanlarına farklı bakmamı sağlıyor kesinlikle...
Bu kitap orta yaşlarda(40):)) bayan bir doktorun yaşadığı, çok enteresan bir konudaki(açıklamayayım değil mi?,) sorunları ve olayları anlatıyor.Çok belirsiz bir cümle olduğunun farkındayım, ama bana okumadığım kitap hakkında azıcık bile detay verilmesini sevmiyorum, sadece çok beğenmek yetiyor, yoksa büyüsü bozuluyor galiba ...Bu kitabını da beğendim yazarın..:))

ARKA KAPAK:

Bir yanda büyük şehir hastanelerinin baş döndürücü kalabalığında kazanılan deneyim ve başarılar; diğer yanda küçük bir kasabanın acil servisinde, mezarlık vardiyası da denen sakin gece nöbetleri.

Bir yanda gece yarısı anlaşılamayan bir nedenle hastaneye bırakıldıktan sonra kaybolan yaşlı bir adam; diğer yanda her şeyden habersiz, patlamaya hazır birer saatli bomba gibi sokaklarda dolaşan kadınlar.

Bir yanda bakıma muhtaç yaşlı bir anne, mutsuz bir kızkardeş ve parçalanmak üzere olan bir aile;diğer yanda kuşkular üzerine kurulu, kaçamak bir aşk.

Ve hepsinin ortasında tek başına bir kadın doktor: Toby Harper. Başta mesleki itibarını kurtarmak için giriştiği onur mücadelesi, bir süre sonra karanlık güçlerin de dahil olmasıyla, ölümcül bir kedi fare oyununa dönüşüyor. Kayıp bir hastanın peşinde, kendisini tehlikenin tam ortasında bulan Toby Harper'ın heyecan dolu hikâyesi beklenmedik sonuyla kanınızı donduracak.

"Yılın en heyecan verici romanlarından biri. Son derece inandırıcı ve canlı, aklınızdan çıkaramayacağınız bir kitap." Publishers WeeklyKitapları 37 dile çevrilen ve bütün dünyada 20 milyondan fazla okura ulaşan, çok satanlar listelerinin üst sıralarından hiç inmeyen, tıbbi gerilim edebiyatının kraliçesi Tess Gerritsen'den en derinlerdeki arzularımıza ve korkularımıza ustalıkla dokunan sürükleyici bir hikâye. Sonsuza kadar genç kalmak uğruna insanlığımızın ne kadarını feda edebiliriz? Uzun bir ömürle yetinmeyip ölümsüzlüğü arzulayan insanoğlu bunun bedelini ödemeye ve ödetmeye hazır mı?

"İnsanı daha ilk sayfadan yakalıyor ve sonuna kadar da bırakmıyor." John Saul

"Okurken kendinizi içinde hissedeceğiniz hastane sahneleri, bilimin tüyler ürpertici yüzü, bir acil servisin gerektirdiği akıl almaz bir tempo ve bir nefeste okunacak müthiş bir gerilim." People

"Tüyler ürpertici bir tıbbi gerilim… Son sayfaya kadar gizemini koruyor." Maine Telegram

"İlginin kulaktan kulağa yayılarak gittikçe büyüyeceği heyecan dolu bir hikâye." Booklist

"Şok edici… Tess Gerritsen mesleki bilgisini, sıra dışı karakterler ve çarpıcı bir tarzla birleştirip soluk soluğa okunacak, keyifli bir gerilim hikâyesi yaratmış." San Jose Mercury News

"Kesinlikle ürkütücü… Daha ilk satırlardan itibaren içinizdeki korkularla yüzleşmeye hazır olun." Rapport

"İnanılmaz canlı ve gerçekçi… gerilim ve merak hiç dinmiyor…" The News Journal

5 yorum:

 1. hiç de hiç de beğenmedim değil, ilk şok tu o :D
  gayet başarılı bir yazar yoksa :))

  YanıtlaSil
 2. Dejawu- ne yaptığını sanıyosun ki, hem akşam bütün gece kafa ütüle hem sonra beğendim de , görüşeceğiz, çok yakında, coming soooonnn....

  YanıtlaSil
 3. ne mi yaptığımı sanıyorum? dalga geçer gibi bir halim mi var yoksa?! :p
  beğendim bebeem napim gönül bu ferman dinlemiyor :D

  YanıtlaSil
 4. beğenmeni beğendim, güzelim...

  YanıtlaSil
 5. kitap harika biraz +18 e kaçıyor ilki zaten neşteri severim diye başlıyo :)

  YanıtlaSil