24 Kasım 2011 Perşembe

BU GÜLLER SENİN
-
NORA ROBERTS
Çeviri:Derya Gezmiş
Epsilon Yayıncılık
2011 Baskı-334 sayfa


Öncelikle Nora Roberts'ı çok ama çok severim, tabi ki tanışmışlığımdan ya da herhangi bir paylaşımımız olduğundan değil ama kadının yazımı , anlatımı, kurgusu, kısaca her şeyini seviyorum kitaplarında.Neden bilmiyorum, ne zaman kafamı dağıtacak ,herkesin şöyle yaz kitabı diye tabir ettiği, bir kitaba ihtiyaç duysam elim Nora Roberts kitaplarına gider ,ki külliyatı mevcuttur bende.
O sebepledir ki bu defa da Roberts beni yanıltmadı."Gelin" serisi olarak hazırladığı kitaplardan ikincisi olan Bu Güller Senin, beklenmedik anda başlayan aşk hikayesi ile benim günümü güzelleştirdi ve bitmesin demeye fırsatım olmadan bitiverdi.
Hafif esprili, tutku dolu bir aşkla kafa dağıtmak isteyenlere tavsiye edilebilir.


ARKA KAPAK
Aile bağları, eski dostlar ve yeni keşfedilmiş bir tutkunun renkli karmaşası... "Gelin" dizisinin ikinci kitabında Nora Roberts okurlarını, Connecticut'ın en büyük düğün organizasyon şirketi Vows'ın kurucuları olan ve çocukluklarından beri hiç ayrılmayan Parker, Emma, Laurel ve Mac ile buluşturmaya davet ediyor... Emma Grant küçüklüğünden beri romantizme bayılmaktadır. Bu yüzden kendini düğün çiçekçisi olarak bulmuş olması aslında bir sürpriz değildir. Çiçeklerle ilgilenerek zaman geçirirken en yakın üç arkadaşıyla birlikte çalışmakta ve bundan daha güzel bir iş hayal edememektedir.. Dışarıdan bakıldığında Emma'nın aşk hayatı oldukça iyi görünmektedir. Güzel, tutkulu Emma, tıpkı yarattığı aranjmanlar gibi girdiği her ortamı renklendirmektedir. Fakat erkekler etrafına üşüşse de Emma hâlâ Bay Doğru'yu bulamamıştır. Ancak onu burnunun dibinde aramak aklına bile gelmez. Mimar Jack Cooke, Parker'ın en yakın arkadaşıdır ve aileden biri sayılmaktadır. Jack çok geçmeden Emma'ya olan hislerinin arkadaşlıktan öte olduğunu fark eder. Ve Emma onun tutkusuna karşılık verdiğinde, Vows'ta işler karmaşıklaşmaya başlar. Jack bağlılık konusunda hiçbir zaman başarılı olamamıştır. Emma ise uzun süreli bir ilişkinin özlemini çekmektedir. Ortak bir paydada buluşmak adına her ikisi de geçmişlerine ve kalplerine güvenmek zorunda kalırlar. "Tutarlı bir şekilde eğlendiren bir yazar." USA Today5 yorum:

 1. hmmmm anlattıklaın tam benlik bi kitapmış gibi geldi bana:))

  YanıtlaSil
 2. Konusu hafif ve akıcı bir kitaba benziyor.

  YanıtlaSil
 3. gülümse-cim kafa dağıtmak istersen ...:)

  YanıtlaSil
 4. Epsilon dan çıkanlarda yazardan çok konu takibi yaparım ama hiç aklıma gelmedi yazar takip etmek. Aklımda bulunur artık ^.^

  YanıtlaSil