24 Ağustos 2012 Cuma

KİTAPTAN KULELER

Sevgili Euphoric okunmayı bekleyen kitaplarından bir kule yapmış ve kim ki kitap okumayı sever , o kişi bu kulelerden yapmalı diye ferman yazmış.
 
 
Emir büyük yerden, keyifle yaptım.
 
 
 
Ancak şu anda memlekette olduğumdan , sadece yanıma aldıklarımı kule yapabildim.
 
 
Bu yazıya aldanmayın , çünkü kitapsız kalırım korkusuyla evde sadece 3-4 kitap bırakarak , diğerlerini yanıma aldım, yani evde çok fazla bir şey kalmadı.
 
 
Elimdeki kitapların gözümü korkuttuğunu ve kitapsız kalırım korkusu yaşamaya başladığımı da belirtmeliyim.
 
 
Eve döner dönmez yeni siparişimi vermeyi düşünüyorum, ve bu yıl fuarı da iple çekiyorum.
 
 
 
 
Not:Benim kulemden ilk olarak okumamı ve yorumlamamı istediğiniz varsa , lütfen belirtin , :))

30 yorum:

 1. O Jane Eyre ne kadar kalın öyle, fontu çok büyük herhalde.
  Jane Eyre'i okuduktan sonra, Jean Rhys'ın Wide Sargasso Sea romanını da okumanı tavsiye ederim. Türkçe'ye Geniş, Geniş bir Deniz ismiyle Pınar Kür çevirmiş, Jane Eyre'ın öncesini anlatan bir roman.

  Diğerleri konusunda ise hiçbir fikrim yok:)

  YanıtlaSil
 2. derhal kılıçların fırtınası..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. peki:)ama onları sona saklamak için adeta mücadele ediyordum kendimle:))

   Sil
 3. Jane Eyre ilk sırana yerleşebilir.Ben kesinlikle çok sevmiştim o baskısını. :))
  Biraz kalın ama gayet akıcı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hımm , evet aslında kalın ama ben kalın kitapları da severim:))

   Sil
 4. Süpermiş. Ben bu iş için kendimi tutmaya çalışıyorum. Kitap alışverişlerimi sınırladım elimdekileri düşünüp birdahakine alacağım diyorum. Yoksa üzerimde baskı hissediyorum :) He he piskopatmıyız ne ?

  YanıtlaSil
 5. Kule diye ben buna derim:) devrilecek yahu:) Kelebeği kurtarmak ı ben de okumuştum merak ediyorum sen ne diyeceksin ama en çok merak ettiğim Kemik Adamın Kızları burada okur musun:)

  YanıtlaSil
 6. benim kulem de seninkini aratmıyor ve yakında açılıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımsın , sabırsızlıkla bekliyorum:))

   Sil
 7. Kitapların harika görünüyor canım, yorumlarını merakla bvekliyorum:) bu arada cevaplamak istersen mimlendin, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolasın , en yakın zamanda seve seve ne demek:)

   Sil
 8. kitapsızlık korkusu nasıl bir şey ya :)Köye gitme ihtimalim vardı ( bilet bulamadığım için kaldım) ilk olarak kitaplarımı hazırladım ama taşıyamam diye elemiştim. Sonuçta dağ başına gitmiyorum. Gittiğim yerlerden bulurum. Edebiyat öğretmeni kuzenim kitaplarına dokundurtmuyor ( kolilemiş kimseye göstermiyor) olsa da, öteki kuzenlerden alıp okurum dedim. 4 kitap hazırladım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jane Eyre'nin çocukken sadeleştirmesini okumuştum. Aklımda kalan kitaplardan biridir. Aralara sıkışmış bir Oktay Sinanoğlu gördüm galiba. Hep merak etmişimdir okuma listesi /kulesi yaparken bitirme süresi de belirleniyor mu? Ben kulemi mini tutup 15 gün süre verdim kendime.
   Keyifli okumalar.

   Sil
  2. canımsın, kitapsızlık korkusu çok fena ben de, şu anda köy kadar olmasa da çok küçük bir ilçedeyim ve tabi ki önce kitaplarım, hayır sipariş versem buraya da gelmiyecek mi sanki ama yok yok ben işimi kış tutayım da yaz çıkarsa:)

   Sil
  3. ya aslında burada 20 gün falan kalacağız ve hepsini bitirmeden olmaz diyorum ama buradaki evde tadilat var ve ben çok fazla okuyamıyorum açıkçası, ya da istediğim kadar mı demeliyim:))

   Sil
 9. Kitapkolik.Net olarak 4.kitap çekilişimizi düzenliyoruz. Kazanan 3 kişiye istedikleri 1'er kitap hediye edeceğiz. Katılmak için:

  http://www.kitapkolik.net/kitapkolik-net-4-kitap-cekilisi/

  YanıtlaSil
 10. hah haaaa sen de benim gibi bir kitap delisisin.
  aynıyız valla.
  bir de bak ben, elimde bir kitap olmadan hiçbişi yapmam.
  her yerde evde sokakta gezmekte sinemada kafede her yerde mutlaka elimde bir kitap vardır. olmazsa kendimi kötü ve çıplak hissederim ve ne yapacağımı şaşırırım.
  :)
  elbette jane eyre.
  :)
  bak da sonra bir jane öykümü de okursun.
  :)
  anna mı jane mi.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama ama ben de hiç bir şey yapamam kitap olmadan ki, mesela bazen hızla dışarı çıkıyorum, kitap almamışım değil mi çantama, nasıl bir histir bu ya , nasıl bir eksiklik, resmen çıplakmışım gibi.ama kitap varsa sanki herşey tam ...Ben de jane 'den başlamayı düşünüyorum ama elimde 2 kitap daha var bu kuleden başka önce onlar okunacak:))

   Sil
 11. benim de kalorifer üzerinde var kulelerim...gelip geçtikçe okşayıp seviyorum.....

  YanıtlaSil
 12. Begüm ve Samizdat harika kitaplardı. Önceliği vermenizi tavsiye edebilirim.
  Keyifli okumalar iyi geceler. :)

  YanıtlaSil
 13. Tatildeyim, döner dönmez bi kule de ben inşa edeceğim :)

  YanıtlaSil
 14. bu negüzel bir kule böyle canım :))bende bir kule inşa ediyim :))birsürü kitap ne güzel görünüyor..:))geceyle gelen bendede var ama okumak daha kısmet olmadı..diğer kitaplarınıda merak ettim okuyunca yorumlarını bekliyorum canım:)fuarı bende sabırsızlıkla bekliyorum :))biran önce olsada gitsek:))

  YanıtlaSil