3 Aralık 2011 Cumartesi

ZARGANA
-
HAKAN GÜNDAY

Doğan Kitap
2002 Basım-8 Baskı yapmış
205 SayfaAçıkçası Hakan Günday'ın Zargana'sıyla bütün kitaplarını okumuş oldum(bugüne kadar basılmış).

Ancak bu kitabını çok da beğenmedim.Aslında kitap güzel de ben çok yoğun bir hafta geçirdiğimden olsa gerek pek hakkını veremedim kitabın.

Ama yine de diğerleri farklı mıydı ne..Neyse hiç Hakan Günday okumadıysanız, kendisiyle biran önce tanışın ve okumadığınız günler için hayıflanmaya başlayın diyorum...

ARKA KAPAK
Kimsenin birbirine bakmadığı, yalan, ihanet, şiddet, tecavüz ve acımasızlıkla yoğrulmuş, yalnızca hayallerin göz göze geldiği bir hayattan intikam almanın en iyi yolu yaşamaktır. Anlam aramak boşunadır ve her şeyin "hiç"e dönüşmesi gerekir. Henüz on ikisinde Berlin'de dört kişinin tecavüzüne uğrayan Zargana, bu olaydan sonra kendini insan sınıfından sıyırır. Ne var ki insan olmaktan uzaklaşıp "hiç"e yaklaştıkça kendisine döner; aşık olur. Parçalanmış benliğini onarmak için, başkalarının oynadığı bir "hayat oyunu"nu sahnelemeye koyulur..

Türk edebiyatında şimdiden farklılığını kanıtlamış olan Hakan Günday, Zargana'da bunca karmaşık bir öykünün altından yalın ve duru bir anlatımla kalkıyor. Hayat, varlık, hiçlik, oyun, zeka, kudret ve acizlik arasında gidip gelen bir metin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder